Warszawa

Włochy to lewobrzeżna dzielnica Warszawy. Do zalet mieszkania w tej części miasta należy zaliczyć łatwy dostęp do placówek edukacyjnych oraz sprawny dojazd do centrum Warszawy. Minusem może być hałas docierający z lotniska Warszawa Okęcie, a także korki w godzinach szczytu na głównych ulicach dzielnicy.

Mieszkańcy dzielnicy są zadowoleni z terenów rekreacyjnych, przy których można spotkać sporo zieleni. Dogodny dostęp do placów zabaw, żłobków, przedszkoli czy szkół podstawowych sprzyja rodzinom z dziećmi.

Jakie są osiedla we Włochach?

Włochy graniczą z takimi dzielnicami jak: Ursynów, Ochota, Mokotów, Bemowo, Wola oraz Ursus.

Włochy dzieli się na 8 osiedli: Nowe Włochy, Okęcie, Opacz Wielka, Raków-Wiktoryn, Salomea, Stare Włochy, Załuski oraz Paluch-Gorzkiewki.

Ile osób mieszka we Włochach?

Włochy zajmują powierzchnię blisko 29 km2. Według danych z 2021 roku liczba mieszkańców dzielnicy szacowana jest na 44,3 tys. To daje nam niewielką gęstość zaludnienia, która wynosi 1 549 os./km2.

Dla kogo rekomendowana jest dzielnica Włochy?

Włochy to dobre miejsce zamieszkania dla rodzin z dziećmi, ze względu na łatwy dostęp do placówek edukacyjnych. Dzielnica kusi nowych mieszkańców dobrym dojazdem do centrum i innych dzielnic miasta, ale także umiarkowanymi cenami mieszkań. Seniorzy powinni się tutaj również dobrze czuć, ponieważ jest sporo terenów zielonych.

Ile czasu potrzeba na dotarcie do centrum miasta z Włoch?

Na terenie dzielnicy kursują pociągi (SKM), autobusy oraz tramwaje. Ze stacji Warszawa Włochy można dojechać pociągiem do centrum w kwadrans. Z bardziej peryferyjnych części dzielnicy dojazd środkami komunikacji miejskiej do Śródmieścia zajmuje około 40 minut.

Sieć linii autobusowych jest tutaj dobrze rozwinięta. Autobusy przejeżdżają przez różne części dzielnicy, a przystanki można znaleźć m.in. przy najważniejszych ulicach.

We Włochach mamy kilka linii tramwajowych. Można się nimi dostać na Ochotę, Śródmieście, Pragę-Północ, Pragę-Południe oraz na Żoliborz. Tramwajem z przystanku P+R Al. Krakowska do ścisłego centrum dojedziemy w około 30 minut.

Niestety obecnie w dzielnicy Włochy nie ma żadnej stacji metra.

Rynek nieruchomości we Włochach

Włochy to stosunkowo duża pod względem powierzchni dzielnica o niewielkiej gęstości zaludnienia. To sprawia, że obszar nadaje się na nowe inwestycje mieszkaniowe.

We Włochach znajdziemy zabudowę jednorodzinną oraz osiedla mieszkaniowe. Nie występują tutaj wielkie blokowiska. W północnej części dzielnicy mamy tereny przemysłowo-magazynowe. Na terenie Włoch znajduje się również lotnisko Warszawa Okęcie im. Fryderyka Chopina.

Oferta deweloperów w tej dzielnicy jest dość szeroka. Można tutaj znaleźć kameralne bloki, kompleksy apartamentów, rozległe osiedla mieszkaniowe, wille miejskie, a także budynki mieszkalno-usługowe. Charakterystyczna dla nowych inwestycji mieszkaniowych jest modernistyczna architektura oraz podwyższony standard wykończenia.

Gdzie jest najwięcej nowych inwestycji mieszkaniowych we Włochach?

Najwięcej nowych inwestycji mieszkaniowych we Włochach znajdziemy na terenie takich osiedli jak: Raków, Stare Włochy, Okęcie oraz Nowe Włochy.

Mieszkania na sprzedaż we Włochach bezpośrednio od dewelopera

W naszej bazie ogłoszeń znajdziesz nowe mieszkania na sprzedaż we Włochach. Zobacz oferty bezpośrednio od deweloperów lub od agencji nieruchomości.

Jakie są ceny mieszkań we Włochach?

Obecnie przeciętna cena mieszkania we warszawskich Włochach kształtuje się na poziomie 11,8 tys. zł/mkw. To prawie tyle, ile wynosi średnia dla całej Warszawy (12 tys. zł/mkw.). Najwyższe średnie ceny mieszkań znajdziemy na takich osiedlach jak: Opacz Wielka (18,4 tys. zł/mkw.), Załuski (17,7 tys. zł/mkw.), czy Raków (13,3 tys. zł/mkw.). Z drugiej strony najtaniej można kupić mieszkanie na osiedlach: Paluch (9,3 tys. zł/mkw.), Okęcie (11,2 tys. zł/mkw.), czy Nowe Włochy (11,2 tys. zł/mkw.).

Do najdroższych ulic dzielnicy Włochy należą: Rakowska (11,7 tys. zł/mkw.), Solińska (11,6 tys. zł/mkw.), Czesława Tańskiego (11,4 tys. zł/mkw.).

Najnowsze artykuły z Warszawa

W Warszawie powstaje nowy, 174-metrowy wieżowiec The Bridge [FILMY+ZDJĘCIA]
W Warszawie powstaje nowy, 174-metrowy wieżowiec The Bridge [FILMY+ZDJĘCIA]
Konstrukcja wieżowca The Bridge, powstającego w biznesowym centrum Warszawy, osiągnęła swoją ostateczną wysokość 174 m. Jego budowniczowie właśnie ukończyli ostatnią kondygnację techniczną. Trwają prace instalacyjne i wykończeniowe wewnątrz obiektu oraz montaż elewacji.
W Warszawie powstaje najnowocześniejsza zajezdnia tramwajowa w naszej części Europy [FILMY]
W Warszawie powstaje najnowocześniejsza zajezdnia tramwajowa w naszej części Europy [FILMY]
Budowa inteligentnej zajezdni tramwajowej na Annopolu dobiega końca. Po zakończeniu wszystkich prac – już w tym roku – będzie to zautomatyzowany, ekologiczny i najnowocześniejszy obiekt tego typu w Polsce i w naszej części Europy.
W Warszawie powstaje nowy kompleks biurowo-hotelowy Upper One ze 130-metrowym wieżowcem [FILM+WIZUALIZACJE]
W Warszawie powstaje nowy kompleks biurowo-hotelowy Upper One ze 130-metrowym wieżowcem [FILM+WIZUALIZACJE]
Deweloper STRABAG Real Estate po wyburzeniu warszawskiego biurowca Atrium International przy al. Jana Pawła II buduje kompleks biurowo-hotelowy Upper One.
Trwa budowa największego węzła przesiadkowego w Polsce – nowego dworca Warszawa Zachodnia [FILMY]
Trwa budowa największego węzła przesiadkowego w Polsce – nowego dworca Warszawa Zachodnia [FILMY]
Postępują prace przy przebudowie dworca Warszawa Zachodnia. Będzie największym węzłem przesiadkowym w Polsce. Modernizacja Dworca Zachodniego w Warszawie miała się zakończyć jesienią 2023 roku. Niestety, rozbudowa ma opóźnienie i to spore.
Ukraińska firma z branży IT otworzyła biuro w Warszawie
Ukraińska firma z branży IT otworzyła biuro w Warszawie
Kolejna ukraińska firma z branży IT otworzyła swoje biuro w Warszawie. Railsware zapowiada, że planuje powiększyć zespół w Polsce. To drugi po Krakowie oddział firmy w naszym kraju. Został założony w 2007 r. na Ukrainie. Firma Railsware ma siedzibę w Kijowie, biura w Dubaju i USA. Obecnie zespoły liczą ponad 200 osób.
Warszawski CEZAMAT PW częścią linii pilotażowej w ramach European Chips Act
Warszawski CEZAMAT PW częścią linii pilotażowej w ramach European Chips Act
Chips JU (Chips Joint Undertaking) zakończyło ewaluację projektów na linie pilotażowe w ramach European Chips Act. Częścią jednej z czterech europejskich linii pilotażowych będzie w zakresie zaawansowanych technologii półprzewodnikowych ośrodek CEZAMAT PW.
Kup sobie las. Orange sprzedaje unikatową nieruchomość nieopodal Warszawy
Kup sobie las. Orange sprzedaje unikatową nieruchomość nieopodal Warszawy
Orange Polska szuka kupca na rozległy kompleks leśny, położony zaledwie 40 minut drogi od stolicy. – To doskonałe miejsce dla przedsiębiorców szukających lokaty kapitału w grunt, z możliwością świadczenia usług hotelowych lub przeznaczenia na reprezentacyjną siedzibę firmy – podkreśla Bartosz Hajdarowicz, ekspert ds. sprzedaży nieruchomości w Orange.
W centrum Warszawy powstaje nowy wieżowiec Skyliner II [FILM]
W centrum Warszawy powstaje nowy wieżowiec Skyliner II [FILM]
W Warszawie trwa budowa kolejnego wieżowca. Karimpol wybuduje na Woli, przy Rondzie Daszyńskiego 130-metrowej wysokości biurowiec Skyliner II, który zajmie miejsce tuż obok pierwszego etapu inwestycji. Łącznie cały kompleks przy ul. Prostej 67 zaoferuje 73 tys. mkw. powierzchni wynajmu.
Pora na duże prace modernizacyjne w warszawskim metrze
Pora na duże prace modernizacyjne w warszawskim metrze
Pierwsza linia metra wozi warszawianki i warszawiaków już od 30 lat. Pomimo stałych prac, które zapewniają bezpieczeństwo i komfort podróżnym, najstarszą nitkę podziemnej kolei czekają spore prace modernizacyjne. W najbliższych miesiącach na M1 pojawią się więc nowe urządzenia sterowania ruchem, uszczelnione zostaną tunele i dylatacje. Na stacjach będzie również jaśniej.
Spadek dostępności atrakcyjnych biur w centrum Warszawy [RAPORT]
Spadek dostępności atrakcyjnych biur w centrum Warszawy [RAPORT]
Według raportu firmy doradczej Newmark Polska „Office Occupier – Rynek biurowy w Warszawie, I kwartał 2024 r.” warszawski rynek biurowy wkracza w okres intensyfikacji działań w zakresie konwersji i modernizacji budynków biurowych. Wraz ze spadkiem dostępności biur w centralnych lokalizacjach w pierwszym kwartale br. wzrosło zainteresowanie najemców biurowcami położonymi poza centrum. Aktywność deweloperów utrzymuje się na stabilnym, choć stosunkowo niskim jak dla Warszawy poziomie, przy znaczącej koncentracji w strefach centralnych, na które przypada prawie 90% całkowitego wolumenu powierzchni biurowej pozostającej w budowie.
REKLAMA