Warszawa

Ursynów to dzielnica Warszawy położona na lewym brzegu Wisły. Graniczy z Mokotowem, Wilanowem i Włochami. Ursynów ma najwyższy odsetek mieszkańców Warszawy ze średnim i wyższym wykształceniem. Mieszkańcy cenią ten obszar za porządek, czystość i zieleń. Ponadto Ursynów uważany jest bezpieczną dzielnicę. Znajduje się tutaj 5 stacji metra takich jak: Kabaty, Natolin, Imielin, Stokłosy, a także Ursynów.

Jakie są osiedla na Ursynowie?

Ursynów dzieli się na aż 13 osiedli takich jak: Dąbrówka, Grabów, Jeziorki Północne, Jeziorki Południowe, Kabaty, Natolin, Pyry, Skarpa Powsińska, Stary Służew, Stary Imielin, Ursynów Centrum, Ursynów Północny, a także Wyczółki.

Istnieje również podział na Wysoki Ursynów i Zielony Ursynów. W pierwszym z nich dominuje wysoka zabudowa mieszkaniowa. W drugim z kolei przeważają domy jednorodzinne.

Ile osób mieszka na Ursynowie?

Powierzchnia Ursynowa wynosi prawie 44 km2. Według danych z 2021 roku liczba mieszkańców szacowana jest na 151,3 tys. Wynika z tego, że około 8,5% mieszkańców Warszawy zamieszkuje właśnie Ursynów. Z kolei gęstość zaludnienia (3 455 os./km2) jak na stolicę nie należy do najwyższych.

Dla kogo rekomendowana jest dzielnica Ursynów?

Na Ursynowie mieszka stosunkowo dużo osób ze średnim i wyższym wykształceniem. Wiąże się to z pozostałością po czasach, gdy dla swoich pracowników budowały mieszkania np. uczelnie. Warto dodać, że na Ursynowie mieszkało wielu: aktorów, dziennikarzy, a także piosenkarzy.

Dzielnica rekomendowana jest dla rodzin z dziećmi ze względu na bezpieczeństwo, dużo zieleni, ale także bliskość szkół i przedszkoli. Ponadto występuje tu sporo centrów handlowych, instytucji kulturalnych i sportowych.

Ze względu na znajdująca się na Ursynowie Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego można tutaj spotkać wielu studentów. Mieszkają oni w akademikach, ale także wynajmują mieszkania na tej dzielnicy. Dużą grupę mieszkańców Ursynowa stanowią seniorzy.

Ile czasu potrzeba na dotarcie do centrum miasta z Ursynowa?

Mieszkańcy Ursynowa cenią sobie metro, dzięki któremu ze stacji Kabaty do centrum miasta można dostać się w niecałe 20 minut. Jest tutaj aż 5 przystanków metra takich jak: Kabaty, Natolin, Imielin, Stokłosy, a także Ursynów. Na Ursynowie występują także liczne linie autobusowe. Z pętli na Kabatach do Śródmieścia podróż autobusem trwa około trzech kwadransów. Niestety tramwaje nie jeżdżą na Ursynów. Rowerem do centrum miasta dojedziemy w jedną godzinę.

Rynek nieruchomości na Ursynowie

Zabudowa mieszkalna Ursynowa jest różnorodna. Dużą część dzielnicy zajmują bloki z wielkiej płyty. Choć te budynki nie grzeszą urodą, to jednak cały czas znajdują nabywców. Na Zielonym Ursynowie dominuje zabudowa jednorodzinna. Jeśli chodzi o nowe inwestycje deweloperskie, to powstają one w różnych punktach dzielnicy. Oferta deweloperów na Ursynowie jest szeroka. Powstają tu osiedla mieszkaniowe wielorodzinne, składające się głównie z budynków o niskiej i średniej wysokości. Deweloperzy oferują również kompleksy domów jednorodzinnych, budynki mieszkalno-usługowe, a także osiedla z nowymi apartamentami o podwyższonym standardzie.

Gdzie jest najwięcej nowych inwestycji mieszkaniowych na Ursynowie?

Nowe inwestycje mieszkaniowe powstają na różnych obszarach dzielnicy. Do najpopularniejszych osiedli na Ursynowie należy zaliczyć: Ursynów Północny, Imielin, Kabaty, Dąbrówka, Wyczółki, Jeziorki Północne, Pyry oraz Natolin.

Mieszkania na sprzedaż na Ursynowie bezpośrednio od dewelopera

W naszej bazie ogłoszeń znajdziesz nowe mieszkania na sprzedaż na Ursynowie. Zobacz oferty bezpośrednio od deweloperów lub od agencji nieruchomości.

Jakie są ceny mieszkań na Ursynowie?

Obecnie przeciętna cena mieszkania na Ursynowie wynosi 11,8 tys. zł/mkw. Jest to niewiele mniej od średniej ceny lokalu dla całej Warszawy (12 tys. zł/mkw.). Najwyższe ceny mieszkań na Ursynowie znajdziemy na osiedlu Wyczółki (13,7 tys. zł/mkw.), Kabaty (13,3 tys. zł/mkw.), a także Stary Służew (12,4 tys. zł/mkw.). Do najtańszych osiedli Ursynowa należy zaliczyć: Dąbrówkę (9,4 tys. zł/mkw.), Jeziorki Północne (9,4 tys. zł/mkw.), czy Grabów (10,4 tys. zł/mkw.).

Do najdroższych ulic Ursynowa należą: Dzwonnicza (13,2 tys. zł/mkw.), Jurajska (12,9 tys. zł/mkw.), Kazimierza Jeżewskiego (12,8 tys. zł/mkw.).

Najnowsze artykuły z Warszawa

W Warszawie powstaje nowy, 174-metrowy wieżowiec The Bridge [FILMY+ZDJĘCIA]
W Warszawie powstaje nowy, 174-metrowy wieżowiec The Bridge [FILMY+ZDJĘCIA]
Konstrukcja wieżowca The Bridge, powstającego w biznesowym centrum Warszawy, osiągnęła swoją ostateczną wysokość 174 m. Jego budowniczowie właśnie ukończyli ostatnią kondygnację techniczną. Trwają prace instalacyjne i wykończeniowe wewnątrz obiektu oraz montaż elewacji.
W Warszawie powstaje najnowocześniejsza zajezdnia tramwajowa w naszej części Europy [FILMY]
W Warszawie powstaje najnowocześniejsza zajezdnia tramwajowa w naszej części Europy [FILMY]
Budowa inteligentnej zajezdni tramwajowej na Annopolu dobiega końca. Po zakończeniu wszystkich prac – już w tym roku – będzie to zautomatyzowany, ekologiczny i najnowocześniejszy obiekt tego typu w Polsce i w naszej części Europy.
W Warszawie powstaje nowy kompleks biurowo-hotelowy Upper One ze 130-metrowym wieżowcem [FILM+WIZUALIZACJE]
W Warszawie powstaje nowy kompleks biurowo-hotelowy Upper One ze 130-metrowym wieżowcem [FILM+WIZUALIZACJE]
Deweloper STRABAG Real Estate po wyburzeniu warszawskiego biurowca Atrium International przy al. Jana Pawła II buduje kompleks biurowo-hotelowy Upper One.
Trwa budowa największego węzła przesiadkowego w Polsce – nowego dworca Warszawa Zachodnia [FILMY]
Trwa budowa największego węzła przesiadkowego w Polsce – nowego dworca Warszawa Zachodnia [FILMY]
Postępują prace przy przebudowie dworca Warszawa Zachodnia. Będzie największym węzłem przesiadkowym w Polsce. Modernizacja Dworca Zachodniego w Warszawie miała się zakończyć jesienią 2023 roku. Niestety, rozbudowa ma opóźnienie i to spore.
Ukraińska firma z branży IT otworzyła biuro w Warszawie
Ukraińska firma z branży IT otworzyła biuro w Warszawie
Kolejna ukraińska firma z branży IT otworzyła swoje biuro w Warszawie. Railsware zapowiada, że planuje powiększyć zespół w Polsce. To drugi po Krakowie oddział firmy w naszym kraju. Został założony w 2007 r. na Ukrainie. Firma Railsware ma siedzibę w Kijowie, biura w Dubaju i USA. Obecnie zespoły liczą ponad 200 osób.
Warszawski CEZAMAT PW częścią linii pilotażowej w ramach European Chips Act
Warszawski CEZAMAT PW częścią linii pilotażowej w ramach European Chips Act
Chips JU (Chips Joint Undertaking) zakończyło ewaluację projektów na linie pilotażowe w ramach European Chips Act. Częścią jednej z czterech europejskich linii pilotażowych będzie w zakresie zaawansowanych technologii półprzewodnikowych ośrodek CEZAMAT PW.
Kup sobie las. Orange sprzedaje unikatową nieruchomość nieopodal Warszawy
Kup sobie las. Orange sprzedaje unikatową nieruchomość nieopodal Warszawy
Orange Polska szuka kupca na rozległy kompleks leśny, położony zaledwie 40 minut drogi od stolicy. – To doskonałe miejsce dla przedsiębiorców szukających lokaty kapitału w grunt, z możliwością świadczenia usług hotelowych lub przeznaczenia na reprezentacyjną siedzibę firmy – podkreśla Bartosz Hajdarowicz, ekspert ds. sprzedaży nieruchomości w Orange.
W centrum Warszawy powstaje nowy wieżowiec Skyliner II [FILM]
W centrum Warszawy powstaje nowy wieżowiec Skyliner II [FILM]
W Warszawie trwa budowa kolejnego wieżowca. Karimpol wybuduje na Woli, przy Rondzie Daszyńskiego 130-metrowej wysokości biurowiec Skyliner II, który zajmie miejsce tuż obok pierwszego etapu inwestycji. Łącznie cały kompleks przy ul. Prostej 67 zaoferuje 73 tys. mkw. powierzchni wynajmu.
Pora na duże prace modernizacyjne w warszawskim metrze
Pora na duże prace modernizacyjne w warszawskim metrze
Pierwsza linia metra wozi warszawianki i warszawiaków już od 30 lat. Pomimo stałych prac, które zapewniają bezpieczeństwo i komfort podróżnym, najstarszą nitkę podziemnej kolei czekają spore prace modernizacyjne. W najbliższych miesiącach na M1 pojawią się więc nowe urządzenia sterowania ruchem, uszczelnione zostaną tunele i dylatacje. Na stacjach będzie również jaśniej.
Spadek dostępności atrakcyjnych biur w centrum Warszawy [RAPORT]
Spadek dostępności atrakcyjnych biur w centrum Warszawy [RAPORT]
Według raportu firmy doradczej Newmark Polska „Office Occupier – Rynek biurowy w Warszawie, I kwartał 2024 r.” warszawski rynek biurowy wkracza w okres intensyfikacji działań w zakresie konwersji i modernizacji budynków biurowych. Wraz ze spadkiem dostępności biur w centralnych lokalizacjach w pierwszym kwartale br. wzrosło zainteresowanie najemców biurowcami położonymi poza centrum. Aktywność deweloperów utrzymuje się na stabilnym, choć stosunkowo niskim jak dla Warszawy poziomie, przy znaczącej koncentracji w strefach centralnych, na które przypada prawie 90% całkowitego wolumenu powierzchni biurowej pozostającej w budowie.
REKLAMA