DODAJ

Wrocław: Zabytkowy Pałac Leipzigera zamieni się w pięciogwiazdkowy hotel Altus Palace [FILM + ZDJĘCIA]

Hotele / Wrocław
Wrocław: Zabytkowy Pałac Leipzigera
Orzech
2021-01-14 11:16:29
Kolejny zabytkowy budynek na wrocławskim Starym Mieście odzyskuje swój dawny blask. Dawny Pałac Leipzigera zamieni się w pięciogwiazdkowy hotel. Zapraszamy do obejrzenia nowego FILMU i ZDJĘĆ tej budowy.

W pałacu przy ulicy Wierzbowej 15, w którym przez lata miało siedzibę Przedsiębiorstwo Geologiczne Proxima, spółka Torus Sp. z o.o. realizuje inwestycję hotelową z 91 pokojami. Obiekt znajduje się w sąsiedztwie Parku Staromiejskiego. Stoi na działce nr 18 o powierzchni prawie 2,5 tys. mkw.


Inwestorem jest firma Torus Sp. z o.o., jeden z wiodących trójmiejskich deweloperów, specjalizujący się w budowie i wynajmie powierzchni biurowo-usługowych.

fot. Jakub Zazula

fot. Jakub Zazula

fot. Jakub Zazula

fot. Jakub Zazula

Torus ma w swoim dorobku także obiekty hotelowe, do których dołączy przedsięwzięcie we Wrocławiu.

– W centrum Starego Miasta mieści się zabytkowy pałac Leipzigera, którego wnętrza zdobią złocenia oraz zachowane do dnia dzisiejszego marmurowe elementy. Zamierzamy wykorzystać potencjał drzemiący w dawnym pałacu do stworzenia w nim pięciogwiazdkowego obiektu hotelowego, funkcjonującego pod nazwą Altus Palace – wyjaśnia nam Edyta Korycka, dyrektor działu planowania inwestycji w firmie Torus.

fot. Jakub Zazula

fot. Jakub Zazula

fot. Jakub Zazula

fot. Jakub Zazula

fot. Jakub Zazula

Za projekt odpowiada Anna Kościuk z Pracowni Projektowej Archikon Sp. z o.o.

– Kluczowym aspektem jest dla nas rewitalizacja obiektu, który docelowo będzie dysponował 91 pokojami oraz wzbogacenie go o salę konferencyjną, restaurację z barem i strefę SPA – tłumaczy Korycka.

Obiektem ma zarządzać firma Dobry Hotel Leszek Mięczkowski.

Współpraca: Mariusz Bartodziej