Wrocław: Nowa ulica rozładuje ruch przy Promenadach. Na pobliskie biura postawili już m.in. Katarczycyźródło: materiały inwestora

Wrocław: Nowa ulica rozładuje ruch przy Promenadach. Na pobliskie biura postawili już m.in. Katarczycy

Artykuł sponsorowany
REKLAMA
Łącznik ulic Jana Czochralskiego oraz Antoniego Słonimskiego usprawni komunikację na Kleczkowie oraz Ołbinie. Inwestycję wartą ponad 3 miliony złotych sfinansowała firma TRUDO Sp. z o.o., do której należy sąsiadujący z powstałą ulicą kompleks biurowców Promenady Business Park. – Nowa droga rozwiązuje problem uzależnienia tej części Wrocławia od ruchu na ulicy Zakładowej – wyjaśnia inwestor.
Na wrocławskim Kleczkowie powstała nowa droga. Ulica Czesława Miłosza (biegnąca wzdłuż linii kolejowej Kalety-Wrocław Mikołajów) została oddana do użytku 25 września. Połączyła ul. Czochralskiego i Słonimskiego.
Rozwiązuje problem uzależnienia tej części Wrocławia od ruchu na ul. Zakładowej, która do tej pory była jedynym ciągiem komunikacyjnym pozwalającym na dojazd do osiedli oraz należących do kompleksu Promenady Business Park biurowców ZITA i EPSILON – tłumaczy Krzysztof Hołub, prezes zarządu TRUDO Sp. z o.o.Mieszkańcy dostali alternatywę prowadzącą bezpośrednio do ulicy Trzebnickiej, pozwalającą na szybszy wyjazd z osiedla.
materiały inwestora

Kluczowa inwestycja komunikacyjna

Inwestycja kosztowała 3 mln 288 tys. zł. Zrealizowała ją spółka TRUDO (do której należy kompleks biurowców Promenady Business Park), we współpracy z magistratem i Zarządem Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu. Na generalnego wykonawcę wybrano firmę Piotr Kowalczyk PHU TILBUD.
Dwujezdniowa, asfaltowa ulica ma 375 m długości i 6 m szerokości. Wzdłuż niej powstały dwukierunkowa ścieżka rowerowa szeroka na 2,5 m oraz chodnik (2 m). Pojawiło się także oświetlenie uliczne, kanalizacja sanitarna i deszczowa, linia wodociągowa, a także miejskie kanały technologiczne (MTK).
Za swoją misję poczytujemy nie tylko tworzenie dobrego środowiska do pracy dla osób zatrudnionych w firmach wynajmujących przestrzeń biurową w Promenadach, ale także odpowiedzialne rozwijanie infrastruktury poprawiającej jakość życia mieszkańców otaczających nasze obiekty osiedli – zapewnia prezes Krzysztof Hołub.
materiały inwestora
Nowa droga nie tylko rozładowuje obecny ruch w tej okolicy pomiędzy Kleczkowem a Ołbinem, ale też przyczynia się do sprawniejszej komunikacji w przyszłości. TRUDO planuje w sąsiedztwie kolejne inwestycje na posiadanych już działkach.
Bardzo cieszymy się, że mieliśmy szansę przyczynić się do rozwoju tej części Wrocławia i zaoferować wartościową infrastrukturę lokalnej społeczności – mówi Krzysztof Hołub.

Operator restauracji poszukiwany

Czteropiętrowy biurowiec EPSILON został oddany do użytku w 2012, a sześciokondygnacyjny ZITA w 2017 roku (oba w standardzie A). Ich powierzchnia wynosi odpowiednio 7 500 i 19 100 mkw. (łącznie 26 600 mkw.). Najemcy mają do dyspozycji 305 miejsc parkingowych (w tym 250 naziemnych), 204 stanowiska dla rowerów, ładowarkę dla aut elektrycznych, stację roweru miejskiego oraz zielone patio. W okolicy powstały też rozmaite usługi: sklepy, restauracje, żłobki, przedszkola i punkty kosmetyczne.
Aktualnie poszukujemy operatora znajdującej się w kompleksie restauracji. Kierujemy się przede wszystkim atrakcyjnością konceptu gastronomicznego, a nie typowo finansowymi wskaźnikami – informuje Anna Hejno, CMO TRUDO Sp. z o.o. – Zależy nam bowiem na stworzeniu miejsca atrakcyjnego zarówno dla pracowników zatrudnianych przez naszych najemców, jak i dla mieszkańców osiedla Promenady Wrocławskie.
materiały inwestora

Jest jeszcze wolne miejsce

Na biurowce EPSILON i ZITA postawili QATAR Airlines, FORTUM Power&Heat, Grupa IMPEL, czy INTRUM. W obu budynkach pozostało w sumie 3 500 mkw. powierzchni do wynajęcia. Najemcy mogą liczyć m.in. na moduły o pow. od 250 mkw., indywidualną kontrolę temperatury w pomieszczeniach, efektywny system klimatyzacji, energooszczędny system oświetlenia oraz optymalne wykorzystanie wody.
materiały inwestora
Nasi najemcy chwalą sobie lokalizację – z jednej strony blisko centrum (15 min od rynku), z drugiej jednak pozbawiona jest typowych dla centralnych lokalizacji utrudnień takich jak brak miejsc parkingowych czy punktów usługowych – zwraca uwagę Anna Hejno. – Dodatkowo Promenady Business Park znajdują się w pobliżu nadodrzańskich terenów rekreacyjnych, co, zwłaszcza latem, stanowi ogromny atut.
Priorytetem dla TRUDO jest dalsza rozbudowa infrastruktury komunikacyjnej – nie tylko na potrzeby rozwoju kompleksu, ale i znajdującego się obok osiedla Promenady Wrocławskie. Przykładem tego jest zbudowanie ul. Miłosza.
Więcej zdjęć w galerii.

Najnowsze artykuły

Kolejna duża niemiecka inwestycja na Dolnym Śląsku [WIZUALIZACJE]
Na Dolnym Śląsku ulokowana zostanie kolejna duża inwestycja zagraniczna. W miejscowości Wykroty, w p...
Ruszyła budowa kompleksu Mountpark Wrocław [WIZUALIZACJE]
W podwrocławskich Pietrzykowicach w gminie Kąty Wrocławskie ruszyła budowa kolejnego wielkiego kompl...
LCube inwestuje pod Wrocławiem. Wybuduje Logistic Park Wrocław
Kolejny inwestor zdecydował się na ulokowanie swojego parku magazynowo-logistycznego w aglomeracji w...
Centrum Praskie Koneser w Warszawie zostanie sprzedane
Znajdujące się na terenie dawnej Warszawskiej Wytwórni Wódek, w samym centrum dzielnicy Stara Praga,...
Niemiecki koncern BSH rozszerza produkcję we Wrocławiu. Będą nowe miejsca pracy
Jeden z największych niemieckich koncernów zwiększy zatrudnienie w swojej fabryce w stolicy Dolnego...
Lidl otwiera kolejny sklep pod Wrocławiem
Lidl otwiera kolejny sklep w aglomeracji wrocławskiej. W czwartek, 5 sierpnia o godz. 6 otworzy swoj...
Rynek powierzchni biurowych w Warszawie w II kw. 2021 roku
Jak będą wyglądać biura, gdy skończy się pandemia? Na warszawskim rynku biur, po pięciu kwartałach k...
Średnia cena ofertowa mieszkań w Warszawie przekroczyła 12 tysięcy złotych
Na koniec czerwca 2021 roku po raz pierwszy w historii cena metra kwadratowego mieszkania pozostając...
Coraz bliżej rozbiórki kontrowersyjnego budynku Solpolu w centrum Wrocławia
Wykonano kolejny krok w celu rozbiórki kontrowersyjnego budynku Solpolu w samym centrum Wrocławia. 3...
Kraków nadal najatrakcyjniejszym i największym regionalnym rynkiem biurowym w Polsce
Według raportu "Office Occupier": Rynek biurowy w Krakowie” firmy doradczej Cresa, wolumen transakcj...