W Karpaczu powstanie 5-gwiazdkowy Hotel Sanssouci źródło: Materiały inwestora

W Karpaczu powstanie 5-gwiazdkowy Hotel Sanssouci

WIZUALIZACJE
REKLAMA
W Karpaczu, na Dolnym Śląsku powstanie 5-gwiazdkowy Hotel Sanssouci. Firma Erbud S.A. podpisała umowę wartą 38,5 mln zł netto na przebudowę i rozbudowę zabytkowego, przedwojennego budynku zlokalizowanego przy ul. Karkonoskiej 35, w którym znajdzie się 5-gwiazdkowy Resort Vital & Spa Sanssouci ze 109 pokojami i apartamentami. Inwestorem jest spółka Grupa Europlan, należąca do Artura Koziei. Prace budowlane mają zakończyć się do 31 grudnia 2022 r.
Dzięki staraniom nowego właściciela i inwestora, obiekt zostanie odrestaurowany i rozbudowany, tworząc nową, pięciogwiazdkową jakość na lokalnym rynku hotelowym.
Wybudowany w Karpaczu Górnym na początku XX wieku Hotel Sanssouci (z francuskiego "beztroski") przed wojną był jednym z najbardziej luksusowych obiektów w mieście. Gości zaczął przyjmować w 1905 roku. Jego właścicielem był Juliuß Most, który majątek zgromadził w Ameryce Południowej. Hotel należał wówczas do najnowocześniejszych i najbardziej ekskluzywnych obiektów tego typu nie tylko na terenie Śląska, Niemiec ale i całej Europy. Od lat 50. do połowy lat 90. działał jako ośrodek wypoczynkowy "Urocza" Funduszu Wczasów Pracowniczych. Potem przez wiele lat stał opuszczony, popadając w ruinę i zmieniając kilkukrotnie właścicieli. Na początku tego roku kupił go Artur Kozieja, ogłaszając, że planuje uruchomić tam hotel "o standardzie przewyższającym 5 gwiazdek".
Materiały inwestora
 Dzięki inwestycji ten stylowy hotel, który przez kilkanaście lat pozostawał pusty i nieużytkowany odzyska dawną świetność, odtwarzając historię i pierwotny charakter – mówi Artur Kozieja. – Stawiamy na najwyższą jakość wykończenia. Zależy nam na stworzeniu hotelu bardzo luksusowego, o standardzie przewyższającym pięć gwiazdek. Posiadamy już pozwolenie na budowę, która będzie odbywać się pod nadzorem konserwatora zabytków. Zakończenie budowy planowane jest na IV kwartał 2022 roku. Hotel będzie funkcjonował pod swoją pierwotną nazwą Sanssouci, która z języka francuskiego (sans souci) – oznacza "beztroski". Po remoncie i rozbudowie zaoferujemy Państwu 109 pokoi, restaurację, salę konferencyjną, część SPA & wellness z basenem, saunami i jacuzzi. Zostanie odtworzona także historyczna sala balowa. Hotel znajduje się w okolicach stacji narciarskiej "Pod Wangiem", na granicy Parku Narodowego. Wierzę, że m.in. dzięki swojej idealnej lokalizacji stanie się atrakcyjnym miejscem zarówno dla turystów zagranicznych z Czech czy Niemiec, jak i krajowych – mówi inwestor.
Materiały inwestora
Hotel Sanssouci będzie pełnym klasy i szyku, luksusowym resortem łączącym wyjątkową architekturę oraz najwyższy, 5-gwiazdkowy standard wyposażenia z jednoczesnym uszanowaniem tradycji miejsca. 
W Hotelu Sanssouci czekać będzie na gości 109 apartamentów o metrażach od 16 do 42 mkw. 
Materiały inwestora
Nowo powstała inwestycja obejmuje zakup, przebudowę oraz modernizację istniejącego już budynku hotelowego oraz dobudowanie nowego skrzydła wraz z tarasem widokowym i ogrodami otoczonymi parkiem narodowym. Pokoje hotelowe oraz miejsca parkingowe w garażu podziemnym zostaną sprzedane w systemie condo. Łącznie, oba budynki, będą oferowały 109 apartamentów. Zakładany okres realizacji inwestycji wyniesie 18 miesięcy.
Materiały inwestora
Właściciel hotelu  Artur Kozieja jest jednym z najbardziej znanych inwestorów na rynku hotelarskim w Polsce. Poprzez stworzony przez siebie holding inwestycyjny Grupa Europlan, w 2018 r. otworzył hotel Metropolo by Golden Tulip w Krakowie, a w 2019 r. Lake Hill Resort & SPA w Sosnówce między Jelenią Górą a Karpaczem na Dolnym Śląsku. W 2019 roku rozpoczął też m.in. realizację hotelu w Ostródzie pod marką Radisson Blu z 241 pokojami i przyhotelowym aquaparkiem. W tym samym czasie zakończył i przekazał nowym inwestorom realizację II etapu inwestycji Lake Hill Apartments i rozpoczął budowę trzeciego etapu tego kompleksu. Grupa Europlan przygotowuje także nową inwestycję hotelową w Warszawie na Żeraniu, która po modernizacji będzie działać pod marką Campanile. Europlan rozpoczyna również budowę na Dolnym Śląsku kompleksu Karkonosze Springs koło Sosnówki, pod Jelenią Górą.

Komentarze (2)

Napisz komentarz
Ruda(gość)
No super, najlepiej cały karpacz I góry zasłoncie jakimiś molochami. Niedługo będziemy zamiast po górach to wspinać się po schodach hoteli. Juhu.
Icek(gość)
Pis pozamykał hotele a swoim daje gigantyczne dotacje, ten to można uznać za gift od rządu :(

Najnowsze artykuły

Warszawa: Na Ursynowie powstaje biurowiec PID [WIZUALIZACJE]
W Warszawie przy ul. Poleczki 32 na Ursynowie powstaje nowy czteropiętrowy budynek usługowo-biurowy...
W Zabrzu pojawi się kolejny nowy inwestor
Sprzedana została przedostatnia z działek na terenie podstrefy ekonomicznej w Zabrzu. Grunt o powier...
W podwrocławskiej Długołęce powstanie park handlowy [WIZUALIZACJE]
W podwrocławskiej Długołęce, kilka kilometrów od granic administracyjnych Wrocławia powstanie nowy p...
MLP Poznań West zostanie rozbudowany
MLP Group podpisało umowę z poznańską spółką W.P.I.P. na rozbudowę projektu MLP Poznań West w Dąbrów...
W podwrocławskiej Sobótce ma powstać Dolnośląski Kolarski Tor Szosowy [WIZUALIZACJE]
Pod Wrocławiem, w Sobótce ma powstać nowoczesny, duży szosowy tor kolarski. Ma to być jedyny taki ob...
Ruszyła rozbudowa Panattoni Park Wrocław VII
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, ruszył z kolejną inwestycją w aglomera...
Sprzedaż kolejnego etapu osiedla Next Ursus w Warszawie rozpoczęta
Do sprzedaży trafił właśnie nowy etap osiedla Next Ursus dewelopera Nexity Polska. Zlokalizowany jes...
Układanie płytek podłogowych – krok po kroku
Płytki ceramiczne to jeden z popularniejszych sposobów na wykończenie podłogi. Stosuje się je główni...
Odnowiona stacja kolejowa Kraków Bonarka obsługuje już podróżnych [ZDJĘCIA]
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zakończyły modernizację stacji kolejowej Kraków Bonarka. Od piątku (...
WSSE Invest-Park: Blisko 3000 nowych miejsc pracy oraz ponad 3,5 mld złotych nakładów inwestycyjnych
Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna z najlepszym wynikiem od 2014 roku. W pierwszym półroczu 202...