DODAJ

Środa Śląska: na terenie byłego zakładu produkcyjnego powstanie zespół handlowo-usługowy

Handel / Środa Śląska
Środa Śląska: na terenie
Paweł Harom
2021-01-19 21:29:20
W Środzie Śląskiej na terenie byłego zakładu przy ul. Wrocławskiej trwa przygotowanie terenu po wyburzeniu budynków produkcyjnych. Powstanie tam kompleks budynków handlowych i usługowych.

Od dłuższego czasu mieszkańcy spekulują, jaki market powstanie we wschodniej części Środy Śląskiej. Aktualnie żadna sieć nie potwierdza oficjalnie swojego zainteresowania. Za inwestycją stoi legnicka Pracownia Projektowania i Usług Inwestycyjnych ALFA, która uzyskała już pozwolenie na budowę kompleksu.

Istniejący budynek przy ulicy Wrocławskiej, który uniknął wyburzenia, zostanie wyremontowany. Obiekt o powierzchni 400 mkw. oferować ma powierzchnie biurowe. W centralnej części działki firma wybuduje ponad 1700-metrowy, w którym swoje miejsce znaleźć ma jedna z dużych sieci handlowych. W głębi nieruchomości, przy boisku sportowym wzniesiony zostanie kolejny obiekt handlowo-usługowy, o ponad 1150 mkw. powierzchni.

Jakie marki przy Wrocławskiej?

Firma nie potwierdziła jeszcze jakie sklepy i usługodawcy znajdą swoje miejsce w nowo wybudowanych budynkach. W listopadzie w Ełku zakończyła budowa centrum handlowego Karuzela. Co łączy odległy Ełk ze Środą Śląską? Ta sama pracownia projektowa. W parku handlowym w warmińsko-mazurskim swoje miejsce znalazły takie marki jak: Media Expert, CCC, Pepco czy Rossmann, które mają swoje sklepy w innej części Środy Śląskiej, ale również House, Cropp, Sinsay, Kik czy Martes Sport. Czy któraś z marek zdecyduje się na inwestycje w Środzie Śląskiej? Czas pokaże.

Wrocławska do przebudowy

Aby usprawnić ruch w okolicach nowo powstającego parku handlowego przebudowie ulec ma także fragment ulicy Wrocławskiej. Projekt zakłada rozszerzenie jezdni do trzech pasów w celu obsługi wjeżdżających i wyjeżdzających z terenu inwestycji.

echosredzkie.pl