Pod Wrocławiem, w gminie Kobierzyce Panattoni buduje wielki park logistyczno-przemysłowy źródło: Panattoni

Pod Wrocławiem, w gminie Kobierzyce Panattoni buduje wielki park logistyczno-przemysłowy

FILM + WIZUALIZACJA
Orzech
Orzech
REKLAMA
Trwa budowa nowego, wielkiego parku logistyczno-przemysłowego w gminie Kobierzyce. Panattoni Europe, największy deweloper nieruchomości magazynowych i przemysłowych w Polsce realizuje aktualnie I etap wartej docelowo kilkaset milionów złotych nowej inwestycji i nazwie Wrocław Campus 39. Łącznie zaoferuje w tej lokalizacji docelowo magazyny i hale produkcyjne o  powierzchni blisko 200 000 mkw. 
Inwestycja z bezpośrednim dostępem do autostrady A4 i drogi szybkiego ruchu S8 powstaje w pobliżu obiektów firmy Amazon oraz wielkiego kompleksu fabryk LG Chem Wrocław Energy i będzie idealnym rozwiązaniem dla firm z sektora e-commerce oraz elektromobilności.
Generalnym wykonawcą I etapu parku magazynowo-przemysłowego Campus 39 jest firma Atlas Ward Polska Sp. z o.o. z Wrocławia. Inwestycja objęta zostanie certyfikacją BREEAM.
W ciągu najbliższych miesięcy Atlas Ward Polska wybuduje dla Panattoni obiekty magazynowo-produkcyjne o powierzchni blisko 80 tysięcy metrów kwadratowych oraz dwukondygnacyjny biurowiec. 
Atlas Ward Polska
Atlas Ward Polska
REKLAMA
Przypomnijmy, Panattoni sfinalizował zakup 39 ha w okolicach kompleksu fabryk LG w II połowie 2020 r.  Były to największe jednorazowe zakupy dewelopera na terenie nie tylko Aglomeracji Wrocławskiej ale i na Dolnym Śląsku w ostatnim czasie. To także jeden z największych zakupów terenów pod tego typu inwestycję w Polsce. Zainteresowanie okolicą wykazują duże firmy logistyczne i produkcyjne.
Na zakupionym terenie Panattoni planuje budowę parku magazynowo-przemysłowego o powierzchni najmu wynoszącej od 170 000 do 200 000 mkw., w zależności od potrzeb klientów. Wielką zaletą nowej inwestycji jest możliwość wybudowania bardzo dużej powierzchni pod jednym dachem. Na ten moment inwestor nie może podać więcej szczegółów dotyczących prowadzonych rozmów z potencjalnymi najemcami.
Panattoni rozpoczął już realizację I etapu tej wielkiej inwestycji z uwagi na bardzo duży popyt na obiekty wielkości kilkudziesięciu tys. mkw pod jednym dachem. Cała inwestycja będzie etapowana w zależności od potrzeb rynku.
Panattoni
Panattoni
Projekt architektoniczny parku może być elastycznie dostosowany do oczekiwań klientów zarówno pod kątem specyfikacji technicznej, jak i powierzchni poszczególnych pomieszczeń produkcyjnych, magazynowych i socjalno-biurowych.
Panattoni dolnośląskim liderem

Zasoby powierzchni magazynowo-przemysłowych na Dolnym Śląsku to obecnie ok. 2,5 mln mkw., z czego ponad 1 mln został wybudowany przez Panattoni

Wrocław Campus 39 o powierzchni 200 000 mkw. zwiększy możliwości dewelopera w tym rejonie o niemal jedną piątą. Inwestycja będzie się składać z pięciu obiektów przystosowanych zarówno na potrzeby magazynowania, jak i lekkiej produkcji. Ok. 14 000 mkw. powierzchni przeznaczono na biura. Jak każda nowa realizacja dewelopera przejdzie certyfikację w systemie BREEAM na poziomie "Very good"

Ze względu na znajdujące się w pobliżu magazyny Amazona oraz kompleks koreańskiego LG, w którym m.in. znajduje się największa w Europie fabryka baterii litowo-jonowych do aut elektrycznych (LG Chem Wrocław Energy), Campus 39 będzie idealnym rozwiązaniem dla firm z sektora e-commerce oraz elektromobilności.

– Wybór lokalizacji pod najnowszą inwestycję Panattoni nie jest przypadkowy. Z roku na rok województwo dolnośląskie umacnia swoją pozycję wśród głównych lokalizacji magazynowych w kraju oraz najważniejszych centrów dystrybucyjnych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, a inwestorzy coraz chętniej lokują tu swoje biznesy. Sprzyja temu dobrze rozwinięta sieć drogowa, duży potencjał gospodarczy oraz demograficzny (region wrocławski ma 2,9 mln mieszkańców, a sam Wrocław – 650 tys.), a także bliskość granicy z Niemcami i Czechami.  Dzięki temu Wrocław staje się obecnie jednym z najważniejszych beneficjentów nowych trendów w europejskim łańcuchu dostaw i logistyce. To przede wszystkim rozwój handlu elektronicznego, konsolidacja i relokacja łańcucha dostaw i lekkich procesów przemysłowych z Europy Zachodniej do Europy Środkowej oraz wzrost siły nabywczej na polskim rynku – wyjaśnia Marek Dobrzycki, Managing Director, Panattoni.

Wrocław Campus 39 będzie także znakomicie skomunikowany z pozostałymi częściami Polski, a także z wieloma krajami Europy. Gwarancją szybkiego transportu jest autostrada A4 łącząca Berlin, przez Wrocław i Górny Śląsk, z Krakowem i Ukrainą (węzeł autostrady w zasięgu 5 minut od parku). Katowice są w odległości zaledwie 1,5 godziny drogi, a Kraków – dwóch godzin. Do Warszawy, dzięki trasie S8 (Warszawa-Łódź-Wrocław-Praga), to 3 godziny drogi, a do samego węzła 7 minut. Dodatkowo trasa ekspresowa S8 łączy się także z autostradami A1 i A2, co znacząco poprawia komunikację ze stolicą Dolnego Śląska. Lotnisko międzynarodowe znajduje się w odległości zaledwie 15 minut od planowanej inwestycji Panattoni.

Komentarze (1)

Napisz komentarz
Gg(gość)
Czemu piszecie bzdury!!! Jaki bezpośredni dostęp jak inwestycja jest w Krzyżowicach a nie przypominam sobie aby tamtędy szła A4. Dojazd jest przez imitację węzła w Biskupiach lub zakorkowanym już węzłem koło Tyńca
REKLAMA