Hotel Wieniawa przy ulicy Gajowickiej przestaje być izolatorium dla chorych na CoVid-19fot. Orzech

Hotel Wieniawa przy ulicy Gajowickiej przestaje być izolatorium dla chorych na CoVid-19

REKLAMA
Należący do Polskiego Holdingu Hotelowego (PHH) Hotel Wieniawa we Wrocławiu od wtorku, 19 stycznia 2021 roku przestaje pełnić rolę ośrodka dla zakażonych CoVid-19. 
Ze względu na to, że w ostatnich tygodniach z budynku przy ulicy Gajowickiej korzystało zaledwie po kilku chorych wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski zadecydował, że nie jest już potrzebne tak duże izolatorium we Wrocławiu.
Pacjenci trafiać teraz będą do szpitala w podwrocławskich Obornikach Śląskich.
REKLAMA
Przypomnijmy, że izolatorium w hotelu Wieniawa dysponowało ponad 150 miejscami. Budynek ten podczas trwania pandemii koronawirusa pełnił tak nietypową rolę dwukrotnie. Pierwszy raz umieszczono w nim izolatorium na wiosnę, ale wtedy też nie było tam zbyt wielu pacjentów. Do izolatorium miały trafiać osoby, których stan nie wymaga opieki szpitalnej, ale musiały być izolowane

W miejsce hotelu Wieniawa pojawi się obiekt sieci Four Points by Sheraton

Polski Holding Hotelowy sp. z o.o. (PHN) podpisał w październiku 2020 roku umowę na wprowadzenie do sieci Marriott w Polsce trzech hoteli: Wieniawa przy ul. Gajowickiej we Wrocławiu i  Ikar w Poznaniu (będą funkcjonować pod szyldem Four Points by Sheraton) oraz Royal w Krakowie, który ma działać pod marką Le Méridien. W remont i modernizację hoteli PHH planuje przeznaczyć 300 mln zł.

Hotel Wieniawa zlokalizowany jest przy ul. Gajowickiej 130.Wybudowany został w latach siedemdziesiątych XX w. z przeznaczeniem jako Hotel Oficerski Śląskiego Okręgu Wojskowego. Aktualnie jest 2-gwiazdkowym hotelem posiadającym 161 pokoi i apartamentów dla 275 osób. Dysponuje również restauracją hotelową mieszcząca około 150 osób.  Po remoncie ma stać się obiektem 4-gwiazdkowym. 

Prace przygotowawcze zostały już rozpoczęte, a realizacja inwestycji jest zaplanowana na 2021 i 2022 r. Obecnie trwa wybór inwestora zastępczego i biura architektonicznego dla bliźniaczych projektów hoteli Wieniawa we Wrocławiu oraz Ikar w Poznaniu. Prace w hotelu we Wrocławiu nieco się jednak przedłużą, ze względu na fakt, że obiekt ten był od 21 października 2020 roku zajęty przez izolatorium.

- Jestem przekonany, że wyremontowane hotele będą w przyszłości cieszyć podróżnych w Poznaniu, we Wrocławiu i w Krakowie - powiedział. Podkreślił, że choć czas dla branży hotelarskiej jest trudny, „to w dalszym ciągu pracujemy zgodnie z naszym harmonogramem i nawet mogę zdradzić, że szukamy dalszych inwestycji i możliwości rozwoju naszej grupy - informuje prezes PHH Gheorghe Marian Cristescu.

Polski Holding Hotelowy (PHH) to spółka w 100 proc. z kapitałem państwowym, której celem jest nowoczesne zarządzanie obiektami hotelowymi należącymi do Skarbu Państwa. Ta warszawska firma od wielu lat współpracuje jako franczyzobiorca z czołowymi światowymi sieciami hotelowymi, takimi jak Marriott InternationalBest Western Hotels & ResortsHilton International,InterContinental Hotels Group i Louvre Hotels Group

Aktualnie w grupie kapitałowej PHH znajduje się łącznie 28 obiektów hotelarskich, co czyni go drugą największą spółką hotelową w kraju i pierwszą z wyłącznie polskim kapitałem

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA